تورهای سفرنویس

tour-image

عضویت در سفرنویس

register-image
register-image

قدیمی ترین مسجد استان گیلان (اسپی مزگت) ویران خواهد شد

کهن ترین مسجد استان گیلان به نام اسپی مزگت (مسجد سفید) که بر روی آتشکده ای بنا شده بود، به علت عدم رسیدگی به زودی از صحنه روزگار محو خواهد شد.

ادامه ...

فیلم مستند آتشکده یزد در شبکه مستند

فیلم مستند؛ آتشکده یزد، امشب در شبکه مستند سیما به نمایش در خواهد آمد. این آتشکده در سال 1378 در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت.

ادامه ...

یکصدو یکمین سالروز تاسیس آتشکده آدریان

بیست و سوم امرداد 1293 مطابق با روز اورمزد و فروردین ماه ۱۲۸۳ باستانی (۱۳ اوت ۱۹۱۳ م) سنگ بنای آتشکده آدریان تهران، توسط ارباب کیخسرو شاهرخ گذارده شد، معبد آدریان اولین آتکشده و اولین آتش بهرام (ورهرام) شهر تهران است.

ادامه ...

آغار عملیات مرمت نیایشگاه و معبد آدریان (آتشکده تهران)

پس از اتمام بازسازی فضای داخلی و دیواره بیرونی نیایشگاه و معبد آدریان (آتشکده تهران)، عملیات بازسازی کف حیاط آدریان تهران نیز از چند روز پیش آغاز شده است. پروژه بازسازی این قسمت از آدریان تهران برعهده کمیته بازسازی زیارتگاهها و مكانهاي فرهنگي زرتشتی خواهد بود و قرار است این بخش از کار را که یکی از مهمترین قسمتها بوده و در واقع خسارت اصلی به آدریان از طریق کف زمین و نشت رطوبت صورت گرفته است را این کمیته انجام دهد…

ادامه ...

تغییر مدیریت نیایشگاه و معبد آدریان (آتشکده تهران)

موبد پدرام سروش‌پور، مدير اجرايي آتشكده‌ تهران در روز شنبه ضمن تشکر از بانو موبد یار میترا مرادپور ، بانو ناهید استقامت را به عنوان سرپرست موقت نیایشگاه و معبد آدریان (آتشکده تهران) منسوب کرد. در این نشست، رستم خسروياني، رئیس انجمن زرتشتيان تهران گفت: «درصدد هستيم همچنان كه آتشكده‌ تهران را بازسازي مي‌كنيم و آن را از لحاظ ساختماني بهبود بخشيم و سطح اين‌جا را از لحاظ فرهنگي و ديني نيز بالا ببريم».

ادامه ...

نیایشگاه و معبد آدریان (آتشکده تهران) و کپی کاری

هنوز بیست و چهار ساعت از گزارش نیایشگاه و معبد آدریان (آتشکده تهران) نگذشته کپی کاری ها شروع شده ، نمی دانم چطور این کار را انجام می دهند، نکته جالب آنکه در بالای وبلاگهای خود هم می نویسند؛ کپی رایت نوشته ها، محفوظ می باشد، از کپی کردن بدون درج نام این وبلاگ خودداری بفرمایید و … خوب ایت یکی از آنها قبول زحمت کردند و حذف کردند، اما یکی دیگر مصمم است تبریک می گویم، حداقل آن متن را بالای صفحه ات بردار !!!

ادامه ...

نیایشگاه و معبد آدریان (آتشکده تهران)

بنای معبد آدریان، نیایشگاه آدریان، مسجد زرتشتیان، آتشکده تهران، معبد زرتشتیان یا هر نام دیگری که این مکان مقدس دارد، تنها آتشکده شهر تهران است که آتشی است ورهرام، بنای معبد آدریان، آتشکده ای است 100 ساله در شهر، که محل نگهداری آتش و عبادتگاه زرتشتیان است، با ما برای دیدار از نیایشگاه و معبد آدریان (آتشکده تهران) همراه شوید …

ادامه ...

آتشکده زرتشتیان و محوطه ‌آن

آدرس آتشکده زرتشتیان و محوطه ‌آن: استان یزد ، شهر یزد ، خیابان آیت الله کاشانی ، کوچه آتشکده
شماره ثبت در فهرست آثار ملی ایران : 2431 تاریخ ثبت ۱۳۷۸/۰۶/۲۲ ه خورشیدی

ادامه ...

آتشکده در مهر کوچه بیوک

آتشکده در مهر کوچه بیوک
آدرس : استان یزد ، شهر یزد ، محله کوچه بیوک ، آتشکده در مهر کوچه بیوک

شماره ثبت در فهرست آثار ملی ایران : 9132 تاریخ ثبت 1382/3/10 ه خورشیدی

ادامه ...