تورهای سفرنویس

tour-image

عضویت در سفرنویس

register-image
register-image

داستان مضحک مرمت خانه نصیرالدوله (سعادتخواه) توسط وزارت میراث

خانه نصیرالدوله یا اتاق آئینه خانه سعادت خواه در سال 83 ثبت ملی می شود، چند سال بعد حمید بقایی رئیس وقت سازمان میراث آن را می خرد، که مرمت کند، کلا یادشان می رود! سال 95 صندوق توسعه به فکر مرمت می افتد! اما خانه در اختیار یکی از پرسنل است، پرسنل آنجا را تبدیل به انبار و محل تعمیر موتور کرده! سال 97 سفرنویس گزارش تهیه می کند؛ که ملک در حال تخرب است! دی ماه 97 مونسان وزیر میراث توییت می زند؛ موضوع پیگیری شد، مقررشد بسرعت کار مرمت آن انجام شود و حالا بعد از دو سال و با سرعت تمام، وزارت میراث امروز ملک را برای مرمت و احیاء به مزایده گذاشته است!!!

داستان مضحک مرمت خانه نصیرالدوله (سعادتخواه) توسط وزارت میراث و عکس یک خانه دیگر
داستان مضحک مرمت خانه نصیرالدوله (سعادتخواه) توسط وزارت میراث و عکس یک خانه دیگر

نکته ظریف ماجرا این است که در مزایده، عکس یک عمارت دیگر گذاشته شده، این همه اقتدار و سرعت عمل، واقعا خدا قوت!
الف) اطلاعات کامل درخصوص خانه نصیرالدوله یا اتاق آئینه خانه که متعلق به میرزا عبدالوهاب خان شیرازی نصیرالدوله (ملقب یه آصف الدوله) است. را در اینجا بخوانید.
ب) گزارش سفرنویس درباره تخریب خانه نصیرالدوله را هم در اینجا بخوانید و البته توییت وزیر میراث که گفته بود، به سرعت مرمت می کنیم را …
ج) به خدا راضی به همین همه سرعت عمل نیستیم، به فکر تسمه تایم باشید …

خانه نصیرالدوله، آصف الدوله قبل از مالکیت سازمان میراث
خانه نصیرالدوله، آصف الدوله قبل از مالکیت سازمان میراث
خانه نصیرالدوله، آصف الدوله بعد از مالکیت سازمان میراث
خانه نصیرالدوله، آصف الدوله بعد از مالکیت سازمان میراث

خانه نصیرالدوله قبل از آنکه توسط سازمان میراث خریداری شود، توسط مالکین حفظ و زندگی در آن جریان داشت اما بعد از خرید آن توسط سازمان میراث فرهنگی تبدیل به یک ویرانه شده، سازمانی که متولی میراث فرهنگی و معماری این سرزمین است. چه کسی تاوان این خسارت ها را خواهد داد؟؟
فیلم از داخل خانه نصیرالدوله یا اتاق آئینه خانه و وضعیت اسفناک آن:

این هم توییت جناب آقای مونسان مبنی بر اینکه؛

سلام موضوع پیگیری شد علاوه بر درخواست ارائه گزارش کامل اداره کل استان تهران راجع بع این موضوع، مقررشد بسرعت کار مرمت آن انجام شود.

پاسخ آقای مونسان در این خصوص
پاسخ آقای مونسان در این خصوص
اینجا را با دوستان خود به اشتراک بزارید

همسفران

 1. فاطمه

  با هرکدام از این خانه ها چه قدر درآمد می تواند وارد کشور شود؟ چه قدر توریست؟ البته با چند تبصره:

  1.این خانه ها و اماکن را قدر بدانند و مرمت کنند
  2.محیط امن گردشگری برای توریست ها فراهم کنند که تا اولا مردم در خیابان ها یک خارجی دیدند یورش نبرند که شما اهل کجایی و نظرت در مورد ایران چیست.
  3.فضا را امن کنند تا مثل توریست آلمانی که بنده خدا سرطان هم داشت مورد مشت و لگد قرار نگیرد. یا مثل آن خانم لهستانی که سوار موتور بود و از جاده عبور می کرد از سوی دو تن از آقایان که گویا محلی بودند، با رکیک ترین الفاظ مواجه نشود .
  4.این پول در جیب ملت هم برود.

  شهریار: به امید روزهای روشن

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>