عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
3350 سفر
175400 همسفر

کنار مزار واروژان در هفتاد و نهمین زادروزش

فرصتی شد به همراه برادرم در هفتاد و نهمین زادروز بزرگ مرد موسیقی و ترانه ایران واروژان Վարուժան Հախբանդյան در کنار مزار ایشان حضور داشته و مروری داشته باشیم بر تمامی خاطرات موسیقیایی کودکی، دیروز و امروزمان، مردی که صدای آهنگهایش در گوشمان نجوا می کند.

سنگ نوشته مزار واروژان بزرگ
سنگ نوشته مزار واروژان بزرگ

بر سنگ مزار او چنین نگاشته شده است؛

به همین ترتیب، و همین تور ناگهانی روز یکشنبه 27 شهریور ماه 1356 روزنامه کیهان نوشت؛ واروژان آهنگ ساز معروف درگذشت!

اطلاعات تیتری گذاشت که همچون تیری به دلهای حساس نشست؛ واروژان آهنگ ساز مرد!

واروژان موجودی بود بی ادعا، فروتن، حقشناس، و بسیار انسان.

امروز که این انسان دوست داشتنی از میان ما رفته و دیگر صدای او را نمی شنویم ولی یاد او از یادها هرگز نخواهد رفت، زیرا واروژان شاخه ای از درختی بود ، سالهاست با زحمت و مرارت کاشته ایم و مواظبتش می کنیم.

واروژان پرکارترین و بهترین تنظیم کننده بود و این را به شهادت کارهای باقی مانده اش می گوییم و حداقل هستند از بهترین و تحصیل کرده ترین موسیقی دانهای وطن ما که قبول دارند.

روانش شاد و خدایش بیآمرزد که جر نیکی و نیک اندیشی نداشت و جز مردمی و انسان دوستی چیز دیگر از او دیده نشد او در تمام زندگی موجودی که ساکت و آرام درست درهمین سکوت به ابدیت پیوست، اما هزاران خاطره زیبا و جاودان از خود بجا گذاشت.

این فقط موسیقی او نیست که زیبا است بلکه زندگی او با همه فراز و نشیبش یک زندگی زیبا بود و یک زندگی پر از لطف و مهربانی و مهرورزی …. روانش شاد.

گفتار رادیو تهران

سنگ مزار واروژان هاخباندیان که ابدی است
سنگ مزار واروژان هاخباندیان که ابدی است

با آهنگهای او روزها، ماهها و سالها می توانید با خود زمزمه کنید؛ … یاور همیشه مومن، بوی گندم، دو ماهی، چشم من، عشق من عاشقم باش، برادر جان، خوابم یا بیدارم، غریب آشنا، وقتی که گل در نمی آید، همیشه غایب، شنبه روز بدی بود، …..

ته نویس) به مناسبت هشتادمین زادروز واروژان هاخباندیان (13 آذر 1315) موسیقی دان و آهنگساز دهه پنجاه ، برنامه یادبودی با حضور اهالی موسیقی و خانواده ایشان برگزار شد، علاقه مندان حاضر در برنامه، ابتدا از خانه ای که ایشان در آن اقامت داشتند بازدید و سپس از استودیو پاپ بازدید کردند و در نهایت برنامه ای در کنار مزار ایشان برگزار شد. اطلاعات بیشتر در باره این برنامه را اینجا بخوانید و ببینید.

آرامگاه واروژان هاخباندیان
آرامگاه واروژان هاخباندیان

 

اینجا را با دوستان خود به اشتراک بزارید

همسفران

  1. سلام وقت بخیر – میخواستم بببینم میتونید ادرسی از مکان و موقعیت آرامگاه استاد در اختیارم قرار بدید و اینکه آیا بازدید از این آرامگاه ها آزاد هست یا ورود به ارامگاه های ارامنه محدودیت داره؟
    ممنون

    شهریار: سلام بر شما، در آرامستان خاوران (بوراستان) ورود برای عموم آزاد نیست باید از شورای خلیفه گری ارامنه تهران مجوز کتبی دریافت کنید. یا با تورهای ما همسفر شوید و از مزارهای دیگر در سایت نیز بازدید کنید

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>