تورهای سفرنویس

tour-image

عضویت در سفرنویس

register-image
register-image

تور هشتادمین زادروز واروژان برگزار شد

به مناسبت هشتادمین زادروز واروژان هاخباندیان (13 آذر 1315) موسیقی دان و آهنگساز دهه پنجاه ، برنامه یادبودی با حضور اهالی موسیقی و خانواده ایشان برگزار شد، علاقه مندان حاضر در برنامه، ابتدا از خانه ای که ایشان در آن اقامت داشتند بازدید و سپس از استودیو پاپ بازدید کردند. واروژان که از بیماری قلبی رنج می‌برد هنگام ضبط موسیقی فیلم بر فراز آسمان‌ها، در استودیو پاپ سکته و در سن ۴۱ سالگی در بیمارستان جم درگذشت.

علاقمندان در نزدیکی خانه واروژان در خیابان مشاهیر
علاقمندان در نزدیکی خانه واروژان در خیابان مشاهیر

سجاد عسگری، دبیر کمیته پیگیری و حفظ خانه های تاریخی تهران طی گفتگویی در خصوص خانه واروژان اعلام نمود؛ مقدمات و پیگیری های لازم برای تغییر کاربری این خانه به موزه موسیقی پاپ یا گالری از کارهای ایشان در حال انجام است و امیدورام به زودی با حضور سرمایه گذاران علاقمند، کارهای اجرایی آغاز گردد.

شصت و چهارمین زادروز ناصر فرهودی مدیر استودیو پاپ
شصت و چهارمین زادروز ناصر فرهودی مدیر استودیو پاپ

لازم به ذکر است، مدیریت فعلی استودیو پاپ به عنوان یکی از پیشگامان حوزه موسیقی به عهده ناصر فرهودی است که در برنامه دیروز، زادورز ایشان نیز (12 آذر 1331) گرامی داشته شد.

ادای احترام به آرامگاه واروژان هاخباندیان با حضور خانواده و اهالی موسیقی
ادای احترام به آرامگاه واروژان هاخباندیان با حضور خانواده و اهالی موسیقی

در بخش بعدی این گرامی داشت، علاقمندان با حضور در بوراستان خاوران (آرامستان) و با حضور خانواده ایشان با اهدای گل در کنار آرامگاه واروژان یادش را گرامی داشته و در ادامه بر سر مزار بزرگان عرصه هنر خفته در این سایت؛ همچون ساموئل خاچیکیان (کارگردان) آرمان هوسپیان (بازیگر، کارگردان و تهیه کننده سینما) لوریک میناسیان (هنرپیشه) و … همچنین بنای یادبود شهدای ارامنه حضور پیدا کردند.

آرامگاه ساموئل خاچیکیان
آرامگاه واروژان هاخباندیان، عکس افشین رازی

آقای ویگن داوودی از صدابردان پیشگام و از دوستان نزدیک آقای واروژان در گفتگویی با سفرنویس اعلام کردند؛ تمامی پارتیتورهای واروژان جمع آوری و در کشور ارمنستان اجرا مجدد شده و به زودی در قالب یک DVD به بازار عرضه و در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت و سردیسی از این هنرمند فقید تهیه که در آینده ای نزدیک در کنار مزار ایشان نصب خواهد شد.

ویگن داوودی صدابردار و تنظیم کننده موسیقی
ویگن داوودی صدابردار و تنظیم کننده موسیقی

آقای حمید ناصحی، منتقد و رونامه نگار موسیقی نیز در گفتگویی اظهار نمودند؛ از ابتدای سال 1395 کار اجرای برای تدوین کتاب “واروژان فقید” با مصاحبه با خانواده، موسیقدانهای برجسته و اهالی هنر آغاز و بزرگانی همچون؛ آرمیک دشچی زاده، روبرت نقلی، ناصر چشم آذر، لوریس چکناواریان، احمد پژمان، اردلان سرافراز، پری زنگنه و … انجام شده و در کنار آن در حال جمع آوری یادداشتها، پارتیتورها و … از ایشان هستیم تا به همراه مقالات  پژوهشگران و صاحب نظران عرصه موسیقی و عکسهای منتشر نشده از ایشان هستیم تا در کتاب مذکور گنجانده شود.
برنامه “هشتادمین زادروز واروژان” به همت تارنمای سفرنویس و همکاری شورای خلیفه گری ارامنه برگزار شده است.
ته نویس) این برنامه با حضور خانواده محترم هاخباندیان و همکاری بزرگوارانی همچون؛ واروش آوانسیان، ویگن داوودی، آلینا تاروردیان، میلاد فرهودی، مریم سمیع زادگان، افشین خان رازی، جاوید خان سرایی، امیر خاکساری و … پیشنهاد آقای پوریا مطهری برگزار شد (سپاس از مهر همه این دوستان)

1445443445_telegram کانال خبری تارنمای سفرنویس
کانال اعلام تورهای سفرنویس

اینجا را با دوستان خود به اشتراک بزارید

همسفران

  1. درود.
    سپاس از شما بابت یادی دوباره.
    مستدام باشید.

    شهریار: درود و سپاس، امیدوارم حق مطلب را ادا کرده باشم

  2. درود بر شما بخاطر این گزارش زیبا. واقعا” لذت میبرم از اینکه میبینم افرادی چون شما یاد و خاطره این بزرگان تکرار نشدنی را زنده نگه میدارند. تندرست و شاد باشید

    شهریار: درود و سپاس از حضورتان و همت شما درباره سفرنامه نویسی

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>