عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
3350 سفر
175400 همسفر

فراخوان مسابقه طراحی یادمان سرباز وطن

بعد از 8 سال جنگ، بعد از گذشت 32 سال از جنگ، بعد از شهادت بسیاری از سربازان وطن در حفاظت از مرزهای سرزمینم ایران و بعد از … شهرداری تهران تصمیم گرفته است در اراضی عباس آباد (شهستان پهلوی) یادمانی برای سربازان وطن طراحی و اجرا کند و …

چه زیباست توکل به خداکردن و در میان طوفان‏ها با اطمینان قلب پرواز نمودن و در عمق گرداب‏هاى خطرناک عاشقانه غوطه‏ خوردن، و در معرکه حیــات و ممات بى‏پروا به آغوش شـهادت رفتن و در قربان‏گاه عشق همه وجود خود را به قربانى خـدا دادن، و از همه چیز خود گذشتن و به آزادى مطلق رسیدن. چه زیباست که به ارزش‏هاى خدایى ملتزم ماندن و به خاطر خدا رنج بردن و به خاطر حق پافشارى کردن و زیان‏دیدن، و از همه چیز خود صرف‏نظر کردن و فقط و فقط به خدا اندیشیدن و به سوى خدا رفتن. چه زیباست در راه معشوق، تحمل درد و رنج کردن …. در طول تاریخ، و برای تمام ملت ها به خصوص مردم این سرزمین، دفاع از وطن، میهن و خاک، مایه مباهات و سربلندی بوده است و در هر شرایطی فارغ از رنگ و نژاد، دین و مذهب، جنسیت و سن، افتخارشان پاسداری از خاکی بوده که به آن تعلق داشته اند و آرزویشان سربلندی و بزرگی آن بوده است. ودر این میان، سرباز، نماد از خودگذشتگی، استقامت، دلاوری، دفاع از ارزش های مادی و معنوی و دفاع از وطن است. به همین جهت بزرگان این کشور همواره خود را یک سرباز می نامیدند. سرباز در هر لحظه چه در جنگ چه در صلح، چه در روز چه در شب، چه در بیداری چه در خواب، به سرزمینش می اندیشد و بدون هیچ چشم داشتی با توکل به خدای بزرگ، دست از جان می شوید و تمام داشته خود را فدا می کند تا آسیبی به سرزمینش وارد نشود و چه زیباست فدا کردن خود برای ارزشی، به نام وطن.

فراخوان مسابقه طراحی یادمان سرباز وطن
فراخوان مسابقه طراحی یادمان سرباز وطن

اطلاعات کامل فراخوان

اطلاعات کامل در سایت شرکت نوسازی عباس آباد abasabad.tehran.ir درج شده است.
ته نویس اول) پیروز حناچی شهردار تهران در یادواره جهادگر شهید سید محمدتقی رضوی و شهدای مهندسی رزمی در تاریخ 5 مهر ماه گفت: با مصوبه‌ای که توسط شورای شهر به تصویب رسید، احداث یادمانی با عنوان «سرباز وطن» را در دستور کار قرار دادیم. این یادمان به یاد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در تپه‌های عباس‌آباد و در نزدیکی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس احداث خواهد شد. (خبرگزاری دفاع مقدس)

رونمایی مسابقه طراحی یادمان سرباز وطن توسط حناچی
رونمایی مسابقه طراحی یادمان سرباز وطن توسط حناچی

ته نویس دوم) «سرباز وطن» عنوانی است که شهید حاج قاسم سلیمانی برای سنگ مزار خود وصیت کرده بودند.
ته نویس آخر) در تاریخ ثبت می کنیم؛ یادمان برای حاج قاسم بود، بعد از 8 سال جنگ، بعد از گذشت 32 سال از جنگ، بعد از شهادت بسیاری از سربازان وطن در حفاظت از مرزهای سرزمینم ایران و بعد از … !!!!

آرامگاه سرباز وطن (گمنام) در آرامستان امامزاده عبدالله شهر ری
آرامگاه سرباز وطن (گمنام) در آرامستان امامزاده عبدالله شهر ری

یادمان سرباز گمنام یا وطن، یادمانی است که در بسیاری از کشورها به یاد کشته شدگان هر سرزمین بنا شده است، لیست یادمان های کشورهای دیگر را در لینک زیر مشاهده کنید.

اینجا را با دوستان خود به اشتراک بزارید

همسفران

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>