عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
3350 سفر
175400 همسفر

رونمایی از آثار چاپ سنگی به مناسبت يازدهمين سالگرد افتتاح خانه موزه مقدم

به مناسبت يازدهمين سالگرد افتتاح خانه موزه مقدم، نمايشگاهی از آثار چاپی مربوط به دوره‌های قاجار و اوایل پهلوی از مجموعه کلکسیون‌های زنده ياد محسن مقدم در روز یکشنبه 4 مرداد ماه ساعت 16 در فضای مجازی برگزار خواهد شد .

رونمایی از آثار چاپ سنگی به مناسبت يازدهمين سالگرد افتتاح خانه موزه مقدم
رونمایی از آثار چاپ سنگی به مناسبت يازدهمين سالگرد افتتاح خانه موزه مقدم

گفتنی است، بازدید از این نمایشگاه در محل نمايشگاه موقت خانه موزه مقدم به مدت 2 ماه برای عموم آزاد است و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به صفحه اینستاگرام خانه مقدم به آدرس moghadammuseum@ مراسم رونمایی از این آثار را مشاهده کنند؛ همچنین به دلیل شیوع ویروس کرونا بازدید مجازی از نمایشگاه از طریق همین صفحه برای علاقمندان مهیا است.
از مجموع ۲۸ اثر شاخص مجموعه، ١٢ اثر متعلق به مهدی مصورالملك (نقاش و گراوورساز ) و٤ اثر از محمد صانعی خوانساری با تكنيك چاپ سنگی رونمايی می‌شود.

خانه موزه مقدم
خانه موزه مقدم

مهدی مصورالملك طراح، نقاش و گراوورساز ايرانی به چهره نگاری و خلق تصاوير و صحنه‌های مختلف زندگی و حالات مردم عادی در حرفه‌های گوناگون تمايل داشت. او در شبيه‌سازی چيره دست بود و تك چهره رجال عهد ناصری و مظفری را در روزنامه شرافت به تصوير می‌كشيد.
همچنين محمد صانعی خوانساری در هر دو زمینه كتابت و نقاشی مهارت داشت. او در زمينه چاپ سنگی در جايگاه كاتب شناخته شده و در برخی كتب به عنوان نقاش، آثاری از خود بر جای گذاشته است.

اینجا را با دوستان خود به اشتراک بزارید

همسفران

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>