عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
3350 سفر
175400 همسفر

روز جهانی مبارزه با سانسور در اینترنت

دوازدهم مارس روز جهانی مبارزه با سانسور در اینترنت World Day Against Cyber Censorship نام‌گذاری شده است. در 12 مارس 2008 به درخواست گزارشگران بدون، نامه ای توسط ژان فرانسوا ژولیارد دبیر کل وقت گزارشگران بدون مرز نوشته و توسط لری کاکس، مدیر اجرایی عفو بین الملل، به مدیران ارشد اجرایی گوگل، یاهو، ماکروسافت و … ارسال شد.

روز جهانی مبارزه با سانسور در اینترنت
روز جهانی مبارزه با سانسور در اینترنت

نماد و نشانه این روز یک موس است که ارتباط زنجیره ای آن قطع شده است. در هر سال در این روز به یک وبلاگ نویس منتخب جایزه ویژه داده می شود، وبلاگ نویسی که نقش ویژه ای در آزادی بیان داشته باشد، در سال 2010 یک فعال حقوق زنان در ایران، در سال 2011 یک گروه وبلاگ نویس تونسی، در سال 2012 یک روزنامه نگار سوری و …. برنده این جایزه بودند.
گزارشگران بدون مرزیک سازمان بین المللی غیردولتی است که از این روز حمایت می کند، راستی نظرتان درباره این روز چیست؟ و این روز چه نقشی در کرونا داشت، یا می توانست داشته باشد؟

اینجا را با دوستان خود به اشتراک بزارید

همسفران

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>