عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
3350 سفر
175400 همسفر

دو شب با ارامنه (گروه کُر ارمنستان)

گروه کر دولتی ارمنستان به رهبری روبرت ملکیان و با همت سفارت ارمنستان طی دو شب، به مناسبت بزرگداشت دو هنرمند شهیر ارمنستان «کومیتاس» و «تیگران منصوریان» در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.
گروه کر دولتی ارمنستان در اکتبر سال 2000 میلادی به رهبری روبرت ملکیان تاسیس شد. این گروه برنامه‌های متعددی در شهرهای مختلف جهان برگزار کرده است. در اولین شب این رویداد، به مناسبت یکصد و پنجاهمین سالگرد تولد کومیتاس موسیقی‌دان و ترانه‌سرای شهیر ارمنی، 30 تیر ماه ساعت 21 و 30 دقیقه قطعاتی چون  قدیس، نغمه‌های نیایش، سروده‌های جشن‌های عروسی براساس آداب و رسوم کهن به آهنگسازی و تنظیم این هنرمند نواخته می‌شود. در توضیح برنامه پیش‌رو آمده است:

کومیتاس (سوقومون سوقومونیان) در شانزدهم سپتامبر سال 1869 به دنیا آمد. وی در تفلیس تحت رهبری موسیقیدان ارمنی «ماگار یگمالیان» تئوری موسیقیایی را آموخت و از دانشکده فلسفه دانشگاه هومبولت و کنسرواتوار خصوصی ریچارد اشمیت فارغ التحصیل شد.

کنسرت گروه کر دولتی ارمنستان (شب گرامیداشت کومیتاس)
کنسرت گروه کر دولتی ارمنستان (شب گرامیداشت کومیتاس)

در سال 1907 اولین مجموعه این موسیقیدان، چنگ ارمنی، حاوی تنظیمات برای اجراهای انفرادی و جمعی ترانه‌های روستایی ارمنی منتشر شد. او با ارائه مقالات و گزارش‌ها به فعالیت خود در زمینه علمی، آموزشی و تربیتی ادامه داد.
همچنین در دومین شب این کنسرت، به مناسبت هشتادمین سالگرد تولد تیگران منصوریان موسیقی‌دان و ترانه‌سرای شهیر ارمنی 31 تیر ماه ساعت 21 و 30 دقیقه، قطعاتی چون شب، من می‌ترسم، باد، دریا، تانک‌های ژاپنی، پرندگان شرقی و … به آهنگسازی و تنظیم این هنرمند اجرا می‌شود. در ادامه توضیح این برنامه آمده است:

تیگران منصوریان، خالق آثاری برای گروه نوازندگان، گروه کنسرت و آثار وکال که در سراسر دنیا اجرا شده‌اند، است. آثار این موسیقیدان در پایتخت‌های موسیقی جهانی با استقبال چشمگیری مواجه شد. وی همچنین موسیقی متن چندین فیلم را ساخته است.

کنسرت گروه کر دولتی ارمنستان (شب گرامیداشت تیگران منصوریان)
کنسرت گروه کر دولتی ارمنستان (شب گرامیداشت تیگران منصوریان)

علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت می‌توانند به سایت ایران کنسرت از دو لینک زیر مراجعه کنند و یا برای خرید حضوری می توانید به موزه آرداک مانوکیان (موزه مردم شناسی ارامنه تهران) واقع در خیابان جمهوری، خیابان میرزاکوچک خان، پشت کلیسای حضرت مریم مراجعه فرمائید.
* خرید اینترنتی بلیت کنسرت گروه کر دولتی ارمنستان (شب گرامیداشت کومیتاس)
* خرید اینترنتی بلیت کنسرت گروه کر دولتی ارمنستان (شب گرامیداشت تیگران منصوریان)

 1445443445_telegram کانال خبری تارنمای سفرنویس
کانال اعلام تورهای سفرنویس

اینجا را با دوستان خود به اشتراک بزارید

همسفران

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>