تورهای سفرنویس

tour-image

عضویت در سفرنویس

register-image
register-image

شرایط انصراف از سفر و مرامنامه سفرنویس

شرایط انصراف از سفر

متن زیر شامل شرایط کنسل کردن تورها با توجه به قوانین سازمان میراث فرهنگی، برای آن دسته از همسفرانی است که به هر دلیلی ممکن است سفر خود را کنسل کنند؛

نظر به اینکه برای هر تور برنامه‌ریزی‌های مختلفی انجام می‌گردد، لذا کنسل نمودن سفر از سوی مسافرین محترم به منزله برهم ریختگی تمامی این برنامه‌ریزی‌ها خواهد شد و این کنسل نمودن هر چه به زمان سفر نزدیک‌تر باشد مشکلات بیشتر خواهد شد، لذا جریمه کنسل نمودن تور ، امری بدیهی است.

 • زمان ابطال سفرهای عادی توسط مسافر – درصد جریمه از کل مبلغ

از 29 تا 15 روز قبل از سفر 10%

از 14 تا 7 روز قبل از سفر 20%

از 6 تا 4 روز قبل از حرکت 40%

از 3 تا 1 روز قبل از سفر 60%

از 24 تا 12 ساعت قبل از سفر 80%

از 12 ساعت و عدم حضور در سفر 100%

مبلغ بیعانه (رزرو سفر) برای تورهای چند روزه، غیر قابل استرداد است.

 • زمان ابطال سفرهای نوروزی (خارج از تهران) توسط مسافر – درصد جریمه از کل مبلغ

از 24 تا 21 روز قبل از سفر 35%

از 20 تا 11 روز قبل سفر 40%

از 10 تا 4 روز قبل از حرکت 60%

از 3 روز تا زمان حرکت یا در صورت عدم حضور درسفر 100%

 • ♦کنسلی سفر های یک روزه 

کنسل کردن سفر تا یک هفته قبل سفر 70% هزینه باز خواهد گشت.

کنسل کردن سفر تا 48 ساعت قبل سفر 30% درصد هزینه باز خواهد گشت.

کنسل کردن سفر 47 ساعت قبل  از سفر هیچ وجهی مسترد نخواهد شد.

نکته؛ انتقال سفر، به یک برنامه دیگر یا همان برنامه ثبت نام شده در تاریخی دیگر، میسر نیست.

 • جریمه کنسلی بلیت هواپیما و قطار دریافت خواهد شد.
 • در صورت چارتر بودن محل اقامت، بلیت هواپیما یا قطار، مبلغ مسترد نخواهد شد.
 • در خصوص ثبت نام گروهی فقط فردی که به نمایندگی از سوی مسافرین اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به کارگزار جهت پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی می‌باشد و سایر مسافرین در این خصوص مجاز به مراجعه به کارگزار نمی‌باشد.

کنسلی تور از طرف برگزار کننده؛

در شرایط اضطراری، غیرمعمول و یا شرایط غیرقابل پیش‌بینی و خارج از کنترل، از قبیل تغییرات آب و هوایی و … امکان کنسل شدن تورها و برنامه وجود دارد و سفرنویس تمامی مبلغ را خدمت همسفران عودت خواهد داد.

تماس برای اعلام کنسلی؛

021-96021536☎ 09352435564?

مرامنامه سفرنویس

مجموعه گردشگری سفرنویس در تهران و ایران فعالیت می‌کند و بالطبع باید تابع قوانین جمهوری اسلامی باشد. پس رعایت قوانین در سفرهای ما لازم‌الاجراست. اما سفرنویس درتلاش است، در جهت روشنگری و قدم‌زدن در نور، برنامه‌های سفر خود را ساماندهی کند. لذا از همسفران خواهشمندیم، موارد زیر موکداً رعایت فرمایند؛

توافقات عمومی ؛

 • در صورتی که شما به نمایندگی از یک گروه یا خانواده اقدام به ثبت‌نام کرده‌اید، همسفران خود را از شرایط سفر، وسایل ضروری و پیشنهادی سفر ، محل شروع تور و … مطلع کنید. در صورت عدم اطلاع‌رسانی صحیح و بروز هرگونه مشکل، مسئولیت آن به‌ عهده ثبت‌نام‌ کننده است.
 • حمل و استفاده از مواد و تجهیزات ممنوعه، که در قانون جرم شمرده می‌شود، در سفرهای سفرنویس اکیدا ممنوع است.
 • مسافرین محترم متعهد و ملزم هستند که در تمامی مدت اجرای برنامه شئونات مذهبی، قانونی و اخلاقی را رعایت و از برنامه‌های گروهی تبعیت کنند. در غیر این ‌صورت، مسئولیت اعمال فردی آنان بر عهده خود آنان است.
 • به منظور احترام به حقوق همسفران، کشیدن سیگار‌،‌ پیپ، قلیان و…‌ در اماکن عمومی و همچنین همراه داشتن حیوانات خانگی در سفر مجاز نیست.
 • در طول سفر تبلیغ و معرفی شرکت‌های هرمی و هرگونه فعالیت سیاسی، اقتصادی، مذهبی و… ممنوع است.

توافقات اخلاقی ؛

 • رعایت پوشش طبق عرف و قوانین جامعه میزبان الزامی است. برای احترام به فرهنگ بومی، هنجارهای جامعه میزبان را رعایت کنیم؛ هنجارهایی اعم از پوشش، فرهنگ، سنن، زبان، گویش، عقاید و غیره.
 • از مکان‌های خصوصی و مردمان محلی و عشایر (به‌ خصوص زنان و کودکان) بدون اجازه عکاسی نکرده و به حساسیت‌های فرهنگی احترام بگذاریم و از انتشار بی‌اجازه‌ تصاویر همسفران در شبکه های مجازی و … خودداری کنیم.
 • به اماکن مقدس احترام بگذاریم؛ همچنین باورها و اعتقادات سنتی و مردمی منطقه را بشناسیم و به آنها بی‌احترامی نکنیم.
 • از دادن انعام و پول به جامعه محلی، بدون هماهنگی با راهنمای سفر خودداری کنیم.
 • حق انتشار تصاویر و فیلم‌های سفر با سرپرست بوده و انتشار آنها با مجوز سفرنویس است و سفرنویس این اجازه را دارد ، در گزارشهای تصویری سفر برگزار شده از عکسهای گروه در تارنما و شبکه های خبری استفاده کند.
 • سفر گروهی فرصتی برای تمرین کار گروهی‌ است، پس به سلا‌یق و خواسته‌های یکدیگر و همچنین کادر اجرایی احترام ‌گذاشته‌ و از تک‌روی، ایجاد مزاحمت برای همسفران و… خودداری کنیم.
 • شرکت افراد زیر ۱۸ سال در تمامی برنامه‌های سفرنویس منوط به همراهی و یا اجازه کتبی سرپرست فرد است.

جهت ترویج فرهنگ سفر با خانواده، شرکت در سفرهای تهرانگردی سفرنویس برای خردسالان زیر 6 سال رایگان خواهد بود. همچنین سفرهای برون شهری نیز با 30% تخفیف محاسبه می شود. کودکان و نوجوانان 6 تا 12 ساله می‌توانند از سفرهای تهرانگردی با 35% تخفیف و از سفرهای برون شهری با 15% تخفیف استفاده کنند.

 • سفرنویس توجه و دقت لازم را در مورد ایمنی و سلامتی همراهان گروه مبذول می‌دارد، اما مسئولیتی در قبال حوادث و اتفاقات ناشی از سهل‌انگاری ‌همسفران‌، بی‌توجهی آنها به توصیه‌های سرپرست تور‌، تک روی و کلا هر اقدامی از سوی آنان را که با همراهی گروه نبوده و یا ناشی از اقدامات فردی یا مغایر با برنامه‌های گروهی باشد‌ نمی‌پذیرد.
 • وقت‌شناسی منحصرا به نفع شما و بخشی از حقوق همسفران شماست. تاخیر فقط چند نفر در گروه می‌تواند منجر به تاخیر کل گروه و از دست رفتن زمان و فرصت شود. لذا در صورت تاخیر شما، گروه با نظر سرپرست (با در نظر گرفتن موارد امنیتی و…) می‌تواند گشت برنامه‌ریزی شده را شروع نموده و سفرنویس مسئولیتی در قبال هزینه‌های احتمالی پیوستن شما به گروه نخواهد داشت.
 • در برنامه های سفرنویس؛ عکاسی و فیلمبردای تبلیغاتی، مدلینگ و بدون پوشش متعارف ممنوع بوده و در صورت مشاهده ، از همراهی و همسفری متخلفین، جلوگیری خواهد شد.
 • ©️مالکیت معنوی تورهای اجرا شده، متعلق به سفرنویس است و هرگونه کپی برداری (برای اجرای تور مشابه) و نشر مطالب بدون اجازه مکتوب، غیرقانونی بوده و حق شکایت به مراجع قانونی برای سفرنویس محفوظ است.
 • هرگونه نگارش (کتاب، بروشور، درج در تارنماها و شبکه های اجتماعی) از مطالب ارائه شده توسط کارشناسان و راهنمایان سفرنویس در تورها (و ضبط صدا و فیلمبرداری) ، بدون اخذ اجازه غیرقانونی است و بدیهی است در صورت عدم تطابق، تحریف، یا هر گونه سوءاستفاده احتمالی و خلاف واقع نشان دادن موضوع، با پیگیری قضایی و اداری مجموعه سفرنویس همراه خواهد شد.
اینجا را با دوستان خود به اشتراک بزارید

همسفران

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>