عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
3350 سفر
175400 همسفر

گشایش موزه گرافیک ایران

پس از اتمام مرمت بنای تاریخی عمارت ارباب هرمز، موزه گرافیک با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداران مناطق 22 گانه و جمعی از مدیران ارشد شهرداری تهران، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای انجمن گرافیک راه اندازی خواهد شد.

افتتاح موزه گرافیک ایران
افتتاح موزه گرافیک ایران

رشیدی رییس هیات مدیره انجمن طراحان گرافیک ایران درباره مکان «موزه گرافیک ایران» توضیح داد: «موزه گرافیک ایران» با همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران در ساختمان ارباب هرمز که بنایی مربوط به دوره قاجاریه است، این ساختمان را سازمان زیباسازی بازسازی کرده است وخود این ساختمان بسیار زیباست و شخصیت خود این ساختمان نیز بسیار به فضای موزه ای آن کمک می کند، البته شرایط موزه ای آن چندان مناسب نیست اما خود ساختمان آنقدر جذاب و زیباست که موقعیت خوبی را برای احداث این موزه فراهم کرده است و از سوی دیگر به نظر من این مهم نیست که ما صددرصد به ایده آل هایمان دست پیدا کنیم، بلکه فراهم شدن مکانی برای این موزه که آرزوی دیرینه ما بوده و فضایی برای نمایش آثار هنرمندان پیشکسوت که طی 15 سال گذشته گردآوری شده، اتفاق بسیار خوبی برای طراحان گرافیک است.این طراح گرافیک اضافه کرد: این ساختمان شامل یک سالن بزرگ و 16 اتاق در دو طبقه است که طبقه بالا را به فضای نمایشگاهی و موزه اختصاص داده ایم و در طبقه پایین نیز بخش اداری راه اندازی می شود که شامل کتابخانه، کلاس های آموزشی، موزه داری و مرمت، فروشگاه کتاب و صنایع دستی خواهد بود. در این موزه آثاری از هنرمندان پیشکسوت طراح گرافیک ایران از جمله محمود جوادی پور، مرتضی ممیز، قباد شیوا، فرشید مثقالی، ابراهیم حقیقی و … به نمایش گذاشته می شود. همه آثار قاب شده و بخشی روی دیوار و بخشی روی پانل های مخصوص بدون هیچ گونه آسیب و صدمه به بنای ساختمان و بر اساس مختصات این بنا نصب می شود. او تعداد آثار موزه ای را 64 اثر ذکر کرد و افزود: فعلاً برای افتتاح موزه 64 اثر از 64 هنرمند پیشکسوت را انتخاب کرده و به نمایش می گذاریم و به مرور بر تعداد این آثار افزوده خواهد شد.

او مدیر موزه را نیز مجید بلوچ معرفی کرد و درباره برنامه ریزی های موزه گرافیک با انجمن هم توضیح داد: «موزه گرافیک ایران» به طور مستقل از انجمن طراحان گرافیک ایران فعالیت خواهد کرد و در حال حاضر مجید بلوچ سرپرست کمیته موزه ای انجمن، مدیریت موقت این موزه را بر عهده دارند تا زمانی که هیئت امنای این موزه متشکل از اعضای انجمن طراحان گرافیک ایران و سازمان زیباسازی شهر تهران تشکیل شود و مدیریت موزه انتخاب شود.

«موزه‌ی گرافیک ایران» که نشانه‌اش را استاد محمد احصایی طراحی کرده‌اند، روز یکشنبه ۲۸ دی ماه۱۳۹۳ طی مراسمی رسمی گشایش خواهد یافت.
زمان: ۲۸ دی ماه ۱۳۹۳، ساعت۱۵
مکان: عمارت ارباب هرمز، پارک پلیس
مسیر اول: بزرگراه شهید بابایی، خیابان استخر، خیابان استقلال، خیابان توحید شمالی
مسیر دوم: میدان رسالت، خیابان هنگام، خیابان استقلال، خیابان توحید شمالی

ته نویس: در سال 91 شنبده بودم که موزه گرافیک ایران با امضای تفاهم‌نامه میان انجمن طراحان گرافیک ایران و شهرداری تهران در منطقه ۱۰ تهران و محله هفت‌چنار راه‌اندازی شود!

اینجا را با دوستان خود به اشتراک بزارید

همسفران

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>