عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
2905 سفر
125400 همسفر

انتشار کتاب باغ نگارستان

سازمان زیباسازی شهر تهران کتاب ” باغ نگارستان” را به قلم مصطفي ده پهلوان و مينا رمضان جماعت منتشر کرد. كتاب «باغ نگارستان» با توجه به نياز فرهنگي شهروندان نگارش و تدوين شده و با روشي علمي و مستند به موضوع این فضای تاریخی پرداخته است. در این کتاب با تکیه بر گزارش هاي تاريخي به اختصار شرحي از آن چه از آغاز تا كنون بر اين مجموعه گذشته است به نگارش در آمده است و همچنين شرح كاملي از پيشينه تاريخي و تحولات سياسي و فرهنگي در آن آمده كه نشان میدهد اين باغ تاريخي آبستن حوادث تلخ و شيرينی بوده است؛ حوادثي كه قصر قاجاري را محلي براي شكل گيري نخستين پايه هاي آموزش عالي ايران ساخته است.

انتشار کتاب باغ نگارستان
انتشار کتاب باغ نگارستان

گفتنی است باغ نگارستان جزء مجموعه تاريخي فرهنگي تهران قديم و از عمارت هاي تاريخي و فرهنگي تهران است و به لحاظ تاثيرگذاري در تحول و رشد فرهنگ و علم در ايران كم نظير است باغ نگارستان مي تواند بخشي از مجموعه هويتي تهران باشد كه مورد مراجعه اقشار مختلف قرار مي گيرد.

اینجا را با دوستان خود به اشتراک بزارید

همسفران

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>