عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
2905 سفر
125400 همسفر

مسابقه نقاشی کودکان از تخت جمشید، پاسارگارد و ارگ بم

مسابقه نقاشی برای کودکانی که به خاطر کرونا در خانه مانده اند، از سه اثر تاریخی؛ «تخت جمشید»، «ارگ بم» و «پاسارگاد» که در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده اند. کودکان در سه گروه سنی؛ زیر 7سال، 7 تا ۱۰ سال و ۱۱ تا ۱۵ سال در این مسابقه شرکت کنند.
این مسابقه توسط موسسه بنیان مطالعات امامی، پایگاه میراث جهانی تخت جمشید، پاسارگاد، پایگاه میراث جهانی بم و منظر فرهنگی آن و با حمایت شورای اسلامی شهر بم برگزار می‌شود.

مسابقه نقاشی کودکان از تخت جمشید، پاسارگارد و ارگ بم
مسابقه نقاشی کودکان از تخت جمشید، پاسارگارد و ارگ بم

شرایط شرکت در مسابقه:

هر شرکت کننده مجاز است فقط یک نقاشی همراه با شماره ملی خود ارسال کند.
تصویر نقاشی‌ها باید تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ به گروه مسابقه نقاشی تخت جمشید در واتساپ به شماره ۰۹۱۲۵۰۹۳۴۸۳ ارسال گردد.
ارسال نقاشی با هر نوع تکنیکی از جمله مداد رنگی، آبرنگ، پاستل و غیره آزاد است.
ابعاد نقاشی باید حداقل A4 و حداکثر A3 باشد.
نفرات برگزیده برای دریافت جایزه خود ملزم به ارسال اصل نقاشی حداکثر تا پایان خرداد ماه ۱۳۹۹ هستند.

هرمز امامی نیز پیرو گفتگو با ایسنا در این خصوص توضیح داد؛
نوروزِ دست‌کم چند سال اخیر را در بناهای تاریخی مانند ارگ بم، تخت جمشید و پاسارگاد به سر برده‌ام، اما امسال بعد از سال‌ها و برای پیوستن به کمپین در خانه بمانیم، در خانه مانده‌ام، به این فکر کردم که چطور می‌توان برای کسانی که در خانه هستند و نمی‌توانند با آثار تاریخی ارتباط نزدیک بگیرند، این ارتباط را به شکلی حفظ کرد، بنابراین به برگزاری یک مسابقه نقاشی برای گروه سنی کودکان فکر کردم تا بچه‌ها و خانواده‌ی آن‌ها مجبور شوند به دنبال گرفتن اطلاعات بیشتری از بناهای تاریخی بروند.
وی با بیان این‌که  شرکت کودکان در این مسابقه، نخست همراهی والدین آن‌ها برای سرچ در اینترنت و دیدن تصاویر این آثار تاریخی است، افزود: به این شکل آن‌ها می‌توانند باز هم با میراث فرهنگی و آثار تاریخی ارتباط بگیرند و حتی در انتخاب هر کدام از بناهای تاریخی قطعا اطلاعاتی از آن اثر تاریخی و جهانی را نیز می‌خوانند.
او با اشاره به این‌که پایگاه میراث جهانی بم و مدیریت میراث جهانی تخت جمشید از این مسابقه استقبال کرده و کمک برای تهیه‌ی جوایز آن را نیز بر عهده گرفته‌اند، ادامه داد: در صحبت با این مسوولان آن‌ها تقبل کرده‌اند تا در حد امکان برای ارتباط برقرار کردن کودکان با این فضاهای تاریخی کمک کنند.
امامی با تاکید بر این‌که مهم است تا ارتباط کودکان با فضاهای تاریخی قطع نشود، اضافه کرد: در سال‌هایی که نوروز را در یکی از پایگاه‌های میراث فرهنگی حضور داشتم، می‌دیدم که کودکان با چه انگیزه‌ای وارد این محوطه‌های تاریخی می‌شوند و چه قدر درباره‌ی هرچیزی سوال می‌پرسند. معتقدم آن‌ها معمولا پر انگیزه‌تر هستند.

اینجا را با دوستان خود به اشتراک بزارید

همسفران

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>