عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
1470 سفر
87543 همسفر

موزه آبادان و …

علی رغم میل باطنی ام چندی پیش گزارشی نوشتم درخصوص نگهداری گوسفند در موزه آبادان (مطلبی که باید می نوشتم) ، جوابیه از سوی سازمان میراث فرهنگی منتشر شد ، و باز مجبور شدم به نوشتن (که باز هم باید می نوشتم) اما …. ، اما تهدید بود پشت تهدید ، دشنام بود پشت دشنام ، از طرف که ، نمی دانم ! این تهدیدها و دشنامها داشت مرا به سمتی می کشاند ، که چیزهای که درباره آبادان و آثار دیگر دیده بودم بنویسم (این بار دلم نمی آمد بنویسم ، آن هم به خاطر مردم خون گرم آبادان) و قرار شد اگر تهدیدها ادامه داشت ، بنویسم ! که خدای را سپاس اینگونه نشد . اما ! احدی از کارمندان برای آقای گهستونی نوشت که موزه فقط روزهای دوشنبه باز نیست و تمام مشکلات حل شده !! روز ششم و هفتم دی ماه (چهارشنبه و پنجشنبه) راهنمای توری بودم بیست نفره به خوزستان ، می دانستم موزه بسته است ، اما هر دو روز مسافرها را به سمت موزه بردم !! روز اول که کلا کسی داخل موزه نبود !! روز دوم هم سربازی از موزه سرکی کشید و خود را به ندیدن زد !! اینها را هم نمی خواستم بنویسم اما … آقایان محترم ؛ دیگر با گوسفندان کاری ندارم ، اما حداقل اعلام کنید چه زمانی خدمت برسیم ، تا نه شما خجالت زده شوید و نه ما ! و از خجالت همدیگر هم اگر خواستید در بیاییم !!!

موزه همیشه بسته آبادان
موزه همیشه بسته آبادان

* این مطلب را برای شخصی می نویسم که می خواست بداند چرا نمی نویسم !!!!

همسفران

 1. جناب اقای شهریار
  با تشکر از اطلاع رسانی های جنابعالی ، ابتدائاً عرض می کنم بنده آن کارمند میراثی که پاسخ شما را داده است نیستم بنده یکی از اهالی ابادان هستم که از وضعیت نابسامان میراث فرهنگی این شهر به شدت نگرانم اما چون شما اهل رسانه هستید از شما خواهش داشته و دارم تا صدای ظلم و اجحافهای به میراث فرهنگی آبادان را فریاد بزنید تا آنها که خود را بخواب زده اند شاید بیدار شوند و آنها که در پی توجیه هستند لااقل توجیهی پذیرفتنی بیاورند
  گوسفندانی که اشاره داشتید در مالکیت یکی از کارکنان موزه ابادان بوده و از قبل نیز نگهداری می شدند و با اطلاع رسانی جنابعالی نسبت به جمع اوری انها اقدام نمودند و این قبیل امور در موزه ابادان تازگی نداشته و نخواهد داشت .

  شهریار: دوست عزیز ،‌می دانم شما آن کارمند مورد نظر نیستید ،‌اما چون پیگیر موضوع بودید ،‌مطلب را برای شما نوشتم ، از لطفتتان نسبت به میراث شهر آبادان و ایران زمین سپاس گزارم.

 2. درود جناب شهریار
  عجب داستانی شده! اگر حرف آقای امین درست باشد… ، این خودخواهی ها داره ما رو به ناکجا آبد می بره.

  شهریار: حرف آقای امین ۱۰۰% درست است ، شک نکنید

 3. سلام جناب شهریار
  چه باید کرده باشند که اعتراض شما اینگونه ابراز شود. من فقط به خاطر دلم رشته ام را انتخاب کردم و به خاطر دلم هم ادامه دادم وگرنه اوضاع همین است که می بینید. حیف از آن آبادانی ک بزرگترهای ما تعریف گذشته اش را می کنند. حیف از مردم خون گرمش، حیف از میراث فرهنگیمان … حیف از ارزشهامان!

  شهریار : اما مطمئن باشید ، یک ایران دوست ، به هر قیمتی که شده می نویسد !