عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
413 سفر
19198 همسفر

سنگ قبرهای تاریخی راه پله شدند

در حرکتی قابل تامل و در میان سکون متولیان میراث فرهنگی استان لرستان آرامستان قدیمی ابوالوفا تخریب شد تا از سنگ قبرهای قدیمی اش به عنوان راه پله استفاده شود. به گزارش خبرنگار مهر، آرامستان روستای ابوالوفای کوهدشت که پیرامون آرامگاه امامزاده ابوالوفا قرار گرفته است، یکی از آرامستانهای قدیمی کوهدشت است که در آن سنگ های عمود بسیاری بالای سر قبرها ایستاده اند. در دو قسمت این سنگهای عمودی تصویرهایی حک شده است که روایتگر مرگ و زندگی است. یک طرف این سنگها تصاویری از سوار و شمشیر و شکار و تفنگ و پایکوبی و در طرف دیگر،تصاویری از شیون و سوگواری به روش سنتی دیده می شود.

سنگ قبرهای تاریخی راه پله شدند

همسفران

 1. درود جناب شهریار
  هر دم از این باغ بری می رسد. . .
  دردآوره

  شهریار:
  تازه تر از تازه تری می رسد ، به خدا کلی خبر تازه از تخریب و … به دستم می رسد اما دلم نمی آید اینقدر منفی بنویسم

 2. نمیدانم چه بگویم با دیدن این صحنه ها که کم هم نیستند فقط آهی از نهاد میکشیم وسری به تاسف تکان میدهیم.تاسف و گله از خیلیها.از اهالی آن محل گرفته تا گردشگرانی که پا روی آن پله ها میگذارند و مسئولین بیکفایت شهر که چه بسا اصلا” آن پله ها را ندیده اند و آن معمار و مهندسی که چنین راه پله ای را ساخته. سپاس به خاطر اطلاع رسانیتان

  شهریار: من هم خودم از این اتفاق متاسفم ، اصلا دوست ندارم این خبرها را اطلاع رسانی کنم
  اما …

 3. اوه، چه عقب مونده هایی تو این کشور پیدا میشن، شرط می بندم کپیشون وجود نداره! حتماً خواستن با این حرکت از کار و سرمایه ایرانی حمایت کنن تا کاسه ای لیسیده باشن! ننگ به مجری این کار، ننگ به کسی که داره واسه محافظت از این آثار حقوق مفت می گیره.

  شهریار: اسف باره

 4. درود بر شما ؛ دوست من مشکل بزرگ ما این است که کارها دست کاردان نیست و کاردانان یا گوشه گرفته اند در ایران و یا در فرنگ ! این تنها مشکل میراث فرهنگی ما نیست همه جا چنین است…چه بگویم؟ تنها میبینیم و به اندرون می ریزیم!چه بگویم دوست من؟
  دریغ و افسوس!

  شهریار: دریغ و صد افسوس