عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
1470 سفر
87543 همسفر

فراخوان مسابقه طراحی برای مرگ

هدف از فراخوان مسابقه طراحی برای “مرگ” ارایه و توسعه ی پیشنهادات ایده های طراحی برای سبک های گونه شناسی قبرستان است، با توجه به ارایه ایده هایی برای فضایی مادی یا معنوی- مکانی که مرده دفن شده، به یاد سپرده شده و یا قدردانی شده است.
فراخوان مسابقه طراحی برای قبرستان از شرکت کنندگان دعوت به عمل آورده است که پروژه های خلاق و غیرعادی درباره ی این موضوع ارایه دهند به نحوی که اصول اولیه درباره ی موضوع قبرستان را مطرح کرده است. تاریخ، رویکردهای متفاوتی درباره ی تجربه ی مرگ ارایه کرده است که از آن جمله اند زمین های دفن مردگان، گورستان ها، قبرستان، پارک های یادبود، و فضاهایی که مرده های گمنام دفن شدند؛ هر چند تمامی کلمه های شرح داده شده برای چنین فضاهایی در هر جامعه به طور متفاوتی مطرح است، اما هر کلمه ذکر شده در این باره دیدگاه متفاوتی دربردارد.

فراخوان مسابقه طراحی برای مرگ
فراخوان مسابقه طراحی برای مرگ

از لحاظ تاریخی قبرستان ها در حومه ی شهر واقع شدند، اما با گذشت زمان با بافت شهری ترکیب شدند. گورستان ها حتی در مجاور کلیساها، یا پارک های وسیع شهری واقع شدند، و یا زمینی محافظت و یا مورد برکت واقع شده است. با رشد سریع شهرسازی و تراکم سازی، قبرستان ها با چالش حفظ هویت فضای شهری روبرو است. چنین شرایطی تنها موضوع فضا نیست بلکه هویت فرهنگی است که در محیط زیست بازتاب داشته است. در ارایه ی ایده های طراحی بایستی نحوه ی دفن مرده ها، دیدگاه های اجتماعی، فرهنگی،سیاسی و مذهبی بایستی در نظر گرفته شود.
الزامات طراحی مسابقه
از طراحان خواسته شده است تا اثری مصنوع که به طور قابل توجهی با ابزار طراحی با ارزش و نوآورانه برنامه ریزی ترکیب شده ارایه دهند. چنین پیشنهادی می تواند ابزار، مبلمان، پروژه ی طراحی داخلی، پاویون، ساختمان یا پلان جامع شهری باشد. مقیاس تداخل، ابعاد برنامه ریزی و مکان خاصی در نظر نیست. چنین پارامترهایی بایستی توسط شرکت کنندگان تعیین شود به نحوی که با پروژه هایشان تطبیق یابد.
جوایز؛
سه جایزه ۱۰۰۰ یورویی برای نفرات برگزیده
زمان بندی ثبت نام در مسابقه و تحویل آثار؛
مهلت نهایی ثبت نام ۲۷-۱۶ آگوست ۲۰۱۹
مهلت ارسال نهایی آثار ۳۱ آگوست
برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت زیر مراجعه کنید: nonarchitecture.eu
1445443445_telegram کانال خبری تارنمای سفرنویس
کانال اعلام تورهای سفرنویس

همسفران

    \