عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
2905 سفر
125400 همسفر

روز جهانی خانواده ها

روز جهانی خانواده در 15 می هر سال برگزار می شود، در بسیاری از کشورها، این روز فرصتی است، برای برجسته کردن علاقه و اهمیت خانواده. اگر چه خانواده های سراسر جهان در دهه های گذشته به شدت از لحاظ ساختار و تغییرات در روند جهانی و تغییرات جمعیتی تغییر کرده اند، اما سازمان ملل همچنان خانواده را به عنوان واحد اصلی جامعه شناخته است.
روز بین المللی خانواده ها فرصتی برای ارتقاء آگاهی از مسائل مربوط به خانواده ها و افزایش آگاهی از فرآیندهای اجتماعی، اقتصادی و جمعیت شناختی که بر آنها تاثیر می گذارد، فراهم می کند.
مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره 237/47 که در تاریخ 20 سپتامبر سال 1993 به تصویب رسید، 15 مه برابر با 25 اردیبهشت را روز جهانی خانواده اعلام کرده است.

International Day of Families روز جهانی خانواده
International Day of Families روز جهانی خانواده

سال 2019 روزجهانی خانواده به نام؛ خانواده ها و اقدامات اقلیمی نامگذاری شده است، برنامه های سازمان ملل؛ بهبود آموزش، ارتقاء سطح آگاهی و ظرفیت های انسانی و نهادی برای کاهش تغییرات اقلیمی، انطباق، کاهش تاثیر و هشدار اولیه و همچنین اقدامات تغییر آب و هوا را در سیاست ها، استراتژی ها و برنامه ریزی های ملی است.
در سال 2020 به دلیل همه گیر شدن ویروس کرونا جشنی برای این روز پرفته نمی شو و صرفا سازمان ملل وبیناری دراین خصوص برگزار می کند. اما روز خانواه امسال با تمام سالهای دیگر متفاوت است. و فرصتی ش تا خانواده ها بیشتر کنار هم باشند و برای هم وقت بیشتری بگذارند. البته نباید منتظر روز جهانی خانواده بمانیم. هر روز فرصتی است برای پاسداشت بزرگترین خوشبختی دنیا

امسال خانواده ها مسولیت بحران کرونا را تحمل کردند تا اعضای خانواده را از آسیب در امان دارند خانواده هایی که تحت فشار اقتصادی هستند. کسانی که درام خود را از دست داده اند، مسکن ندارند، کودک خردسال و افراد کهنسال در خانواده خود دارند. در سراسر جهان ، زنان به طور فزاینده ای در نیروی کار رسمی و غیر رسمی مشارکت می کنند ، در حالی که همچنان مسئولیت کار خانگی را در مقایسه با مردان به عهده می گیرند و تحقق تعادل کار – خانواده دشوارتر است. بنابراین ضرورت تأمین برابری جنسیتی در خانواده نیازمند توجه بیشتر است.
با تلاش جهان در پاسخ به بحران COVID-19 ، فرصتی واقعی برای تجدید نظر و تغییر در نحوه عملکرد اقتصادها و جوامع ما برای تقویت برابری بیشتر برای همه وجود دارد. با انجام این کار ، واضح است که برابری جنسیتی بدون برابری بیشتر در خانواده ها قابل دستیابی نخواهد بود و در این مورد ، مانند هر چیز دیگر ، بسترهای عملیاتی نیاز دارد

در اینجا بیشتر بخوانید و بدانید.

1445443445_telegram کانال خبری تارنمای سفرنویس
کانال اعلام تورهای سفرنویس

اینجا را با دوستان خود به اشتراک بزارید

همسفران

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>