عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
1470 سفر
87543 همسفر

درمانگاه خیریه صالح

پس از افتتاح حسینیه امیرسلیمانی (مشیرالسلطنه) در سال ۱۳۶۱ رضاعلیشاه در روز جمعه ۲۵ خرداد ماه ۱۳۶۳ در جلسه ای با حضور سایر هئیت امنا تصمیم یه ساخت درمانگاهی خیریه گرفتند.
آدرس درمانگاه خیریه صالح : استان تهران، شهر تهران، خیابان بهشت، کوچه معراج، پ ۱۴  شماره تلفن و تماس ۵۵۸۰۵۱۲۱
نامهای دیگر : درمانگاه دراویش
پیرامون نام (وجه تسمیه) : این درمانگاه به نام صالح علیشاه، نامگذاری شده است.
دوران و بانی اثر : دوران جمهوری اول، رضاعلیشاه
پیشینه و تاریخچه درمانگاه خیریه صالح ؛
مجوز درمانگاه خیریه صالح پس از مکاتبات فراوان در ۱۳ آذر ۱۳۶۷ از سوی مقامات وزارت بهداشت صادر و مقرر گردید که درمانگاه خیریه صالح در محل استیجاری واقع در جنوب غربی حسینیه امیرسلیمانی به طور موقت شروع به کار نماید و نیز موقوفه‌ای جهت تأمین مخارج و زمینی جهت احداث ساختمان اصلی درمانگاه معین شد تا به وزارت بهداری اعلام گردد. در اول دی ماه ۱۳۶۷ در این رابطه نامه‌ای به وزارت بهداری ارسال گردید.

درمانگاه خیریه صالح
درمانگاه خیریه صالح

رضاعلیشاه در ۱۵ اسفند ۱۳۶۷ مقارن با مبعث حضرت ختمی مرتبت (ص) درمانگاه خیریه صالح را در ساختمان موقت افتتاح کردند و در ۱۴ تیر ۱۳۶۸ مستغلّی واقع در تهران خیابان کریم خان زند خریداری و در ۳۰ آبان ماه همان سال جهت تأمین هزینه‌های درمانگاه وقف گردید.
در تاریخ ۲۴ خرداد ۱۳۶۹ کلنگ ساختمان اصلی درمانگاه در زمینی به مساحت ۱۲۴۸ مترمربع مجاور حسینیه امیرسلیمانی به زمین زده شد.
ساختمان درمانگاه در چهار طبقه با زیربنائی به مساحت ۱۳۷۸ متر مربع در تاریخ ۱۳۷۱  مطابق سوم صفر ۱۴۱۳ آماده بهره برداری گردید اما باتوجه به اینکه ایام سوگواری خامس آل عبا (ع) بود مقرر فرمودند که در ۲۴ شهریور ۱۳۷۱ همزمان با هفدهم ربیع الاول میلاد نبی اکرم (ص) و صادق آل محمد (ع) درمانگاه از محل موقت به ساختمان اصلی خود منتقل و فعالّیت خود را ادامه دهد.
به علت مرگ رضاعلیشاه، مراسم افتتاح درمانگاه در ۱۶دی ماه سال ۱۳۷۱ مقارن با شب سیزدهم رجب ۱۴۱۳ میلاد با سعادت امیرمؤمنان حضرت علی بن ابیطالب (ع) با حضور حاج علی تابنده (محبوب علیشاه) و جمعی از معاریف و اقشار مختلف با بخشهای داخلی، قلب، کودکان، دندان پزشکی، زنان و مامائی، تزریقات و پانسمان و واکسناسیون انجام پذیرفت و متعاقباً بخشهای چشم پزشکی، گوش وحلق و بینی، رادیو لوژی، آزمایشگاه، سونوگرافی، ارتوپدی و ارتودنسی مورد بهره‌برداری قرارگرفته و درمانگاه با دو شیفت کاری مشغول خدمت بوده و کلیه خدمات خود را رایگان به همه اقشار جامعه بالاخص نیازمندان ارائه می‌نماید.
1445443445_telegram کانال خبری تارنمای سفرنویس
کانال اعلام تورهای سفرنویس

همسفران

    \