عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
413 سفر
19198 همسفر

اکران مستندهای؛ والسی برای تهران و مانکن های قلعه حسن خان

آیین افتتاح اکران دو مستند «مانکن های قلعه حسن خان» و«والسی برای تهران» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار می شود.

اکران مستندهای؛ والسی برای تهران و مانکن های قلعه حسن خان
اکران مستندهای؛ والسی برای تهران و مانکن های قلعه حسن خان

زمان افتتاح: روز دوشنبه ۱۷ مهر ماه ساعت ۲۰ در موزه سینما، این دو مستند در قالب یک سانس تا پایان مهر ماه به اکران خود در گروه هنر و تجربه ادامه می دهند.
«مانکن‌های قلعه حسن‌خان» درباره خلق و زندگی چند مانکن پلاستیکی در یک کارگاه دور افتاده است. زندگی این مانکن‌ها و سرانجام‌شان بی‌شباهت به زندگی ما انسان‌ها نیست! تعدادی از آنها پولدار می‌شوند و عده‌ای هم بی‌پول می‌مانند! …
در خلاصه فیلم مستند «مانکن‌های قلعه حسن‌خان» آمده است: پرده‌ای قرمز رنگ بالا می‌رود… قرار است بازی شروع شود… به پشتت می‌زنند و تو با گریه‌ای اعلام حضور میکنی… گریه‌ای که بیشتر شبیه یک شکایت است شکایت از بودنت… ولی دیگر دیر است… حالا که آمدی باید بهترین بازی‌ات را انجام دهی… اما خیلی زود همه‌چیز را فراموش می‌کنی… برای خودت نقشی جدید می‌نویسی… نقشی که با آنکه کور نیست ولی نمی‌بیند… با آنکه کر نیست،نمی‌شنود و تو چه خوب در نقش جدیدت «مسخ» می‌شوی؛ اما دیگر وقت رفتن است… حالا تو دیگر موجود جدیدی هستی ولی شاید فراموش کرده باشی… پرده قرمز رنگ نمایش در حال پایین آمدن است…
مستند «والسی برای تهران» هم داستان مهرداد مهدی از نخستین نوازندگان موسیقی خیابانی در ایران است که قصد دارد برای برگزاری فستیوال موسیقی خیابانی در تهران، گروه خود را که سال‌ها با آن‌ها در خیابان‌ها نوازندگی کرده است دوباره کنار هم جمع کند، اما در این راه با اتفاقات و موانع متعددی روبرو می‌شود.

1445443445_telegram کانال خبری تارنمای سفرنویس
کانال اعلام تورهای سفرنویس

همسفران

  1. نرگس روحانی

    سلام استاد شهریاری خیلی ممنون که اطلاع دادین با سپاس

    شهریار: سپاس از مهرتان بانوی بزگوار