عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
413 سفر
19198 همسفر

پخش مجموعه مستند قصه های آب

مجموعه مستند سیزده قسمتی «قصه‌های آب» با موضوع بحران آب در کشور ه کارگردانی و تهیه کنندگی رضا خوشدل راد در شبکه مستند در حال پخش است.
این مجموعه مستند داستان شهرها و روستاهای کشور را به تصویر می کشد که با بحران کم آبی دست و پنجه نرم می کنند. وضعیت کمبود آب در روستای دیزباد بالا، دشت نیشابور و خارتوران موضوع های سه قسمت اول این مجموعه هستند. کم آبی تنها مشکل این روستا نشنیان نیست و سرتاسر کشور را در بر می گیرد. این مجموعه علاوه بر بررسی مشکلات برخی از روستاها و شهرها، راهکارهای آنان برای مصرف بهینه از آب باقی مانده را به تصویر می کشد.
رضا خوشدل، کارگردان و تهیه‌کننده «قصه‌های آب» درباره‌ جزئیات این مستند توضیح داد: «این مستند ۱۳ قسمتی داستان افرادی را روایت می‌کند که درگیر بحران کم‌آبی و خشکسالی در مناطقشان هستند و سعی می‌کنند از این بحران نجات پیدا کنند. هر قسمت از مستند «قصه‌های آب» داستان یک فرد در یک منطقه از کشور را روایت می‌کند و راهکارهایی نیز در این راستا برای حل بحران آب ارائه داده می‌شود.»

پخش مجموعه مستند قصه های آب رضا خوشدل راد
پخش مجموعه مستند قصه های آب رضا خوشدل راد

این کارگردان به لوکیشن‌های مستند «قصه‌های آب» اشاره و اظهار کرد: «جازموریان (جنوب کرمان)، کم‌جان و دیزباد (خراسان رضوی)، خارتوران و منارید (یزد)، دشت نیشابور، شادگان، سمنان، اشتهارد، تلمبه‌خانه‌های اصفهان، میل‌سفید یزد، هورالعظیم و… مناطقی هستند که موضوع این مستند قرار گرفته‌اند.»
به گفته کارگردان این مستند، کار تحقیقاتی در مناطق دیگر کشور هم انجام شده است و در صورت توافق با تلویزیون به آن مناطق خواهند رفت تا ادامه مستند را بسازند.
خوشدل درباره‌ زمان پخش این مجموعه مستند گفت: «مستند«قصه‌های آب» پنجشنبه‌ها ساعت ۲۲ از شبکه «مستند» به روی آنتن می‌رود و تکرار آن نیز ساعت ۹:۳۰ روزهای جمعه خواهد بود.
قسمت سوم این برنامه با موضوع دیزباد (۲۲ تیرماه) ساعت ۲۲ به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

1445443445_telegram کانال خبری تارنمای سفرنویس
کانال اعلام تورهای سفرنویس

همسفران

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>