عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
2905 سفر
125400 همسفر

نشست شب آرشیتکت وارتان

بزرگداشت یک‌صد و بیستمین سالگرد تولد وارتان هوانسیان با سخنرانی حمیدرضا ناصرنصیر و بیژن شافعی و همچنین نمایش فیلم؛ آرشیتکت وارتان، ساخته خسرو سالاریان برگزار خواهد شد.

بزرگداشت یک‌صد و بیستمین سالگرد تولد وارتان هوانسیان
بزرگداشت یک‌صد و بیستمین سالگرد تولد وارتان هوانسیان

خانه گفتمان شهر و معماری بنایی از معماری وارتان هوانسیان معمار پرآوازهء ابتدای قرن است که با خریداری و مرمت توسط شرکت عمران و بهسازی شهری – وزارت راه و شهرسازی و با مشارکت ۱۲ موءسسه، تشکل، و سازمان مردم نهاد بستری را برای رویدادهای فرهنگی در حوزه شهر و معماری فراهم نموده است.
این خانه طی دو سال اخیر میزبان رویدادهای متنوعی بوده است؛ «شب آرشیتکت وارتان» نخستین رویداد این خانه است که با همت و مشارکت پیوستهء تشکل های دوازده گانهء موءسس این خانه، با حمایت تشکل های همراه، و با حمایت و همراهی وزارت راه و شهرسازی برنامه ریزی و تمهید شده است.
در این برنامه ضمن آنکه نمایشگاهی از آثار معماری وارتان هوانسیان در معرض بازدید عموم خواهد بود، کتاب معماری وارتان هوانسیان و تمبر یادبود آرشیتکت وارتان جهت فروش عرضه می شود.

بزرگداشت یک‌صد و بیستمین سالگرد تولد وارتان هوانسیان
تمبر بزرگداشت یک‌صد و بیستمین سالگرد تولد وارتان هوانسیان

همچنین سخن حمیدرضا ناصرنصیر با موضوع “خانه ای از وارتان برای شهر و معماری”، نمایش فیلم “آرشیتکت وارتان” ساختهء خسرو سالاریان، سخنرانی بیژن شافعی با موضوع “مدرنیزم وارتان”، و اجرای زندهء موسیقی از دیگر اجزاء این برنامه خواهد بود.
زمان‌برگزاری: جمعه ۱۲ آذرماه ۱۳۹۵ از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۹:۳۰
مکان برگزاری: خانه گفتمان شهر و معماری / تهران خیابان آیت اله طالقانی/ قبل از فلسطین / پلاک ۵۱۴
ورود برای عموم آزاد است.

1445443445_telegram کانال خبری تارنمای سفرنویس
کانال اعلام تورهای سفرنویس

اینجا را با دوستان خود به اشتراک بزارید

همسفران

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>