عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
2905 سفر
125400 همسفر

موزه ارتباطات (پست) آب رفت

در آستانه روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات (27 اردیبهشت) و روز جهانی موزه و میراث فرهنگی (29 اردیبهشت ماه) بخشی از موزه پست و مخابرات که این روزها به عنوان موزه ارتباطات معرفی شده است ، تبدیل به یک بخش تجاری به عنوان یکی از شعبه های پست بانک تغییر کاربری داد.

موزه ارتباطات بانک شد!
موزه ارتباطات بانک شد!

این تغییر کاربری با حضور آقای محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و جمعی از مسئولان این وزارتخانه در محل موزه ارتباطات و بدون اطلاع به مدیران میراث استان تهران افتتاح و انجام شده است.

تغییر کاربری موزه ارتباطات با حضور وزیر ارتباطات
تغییر کاربری موزه ارتباطات با حضور وزیر ارتباطات

بانو سیروس نیا، معاون میراث فرهنگی استان تهران ضمن بی اطلاعی از این تغییر کاربری، اعلام نمود؛ هیچ گونه مکاتبه ای از سوی وزارت ارتباطات با این سازمان صورت نگرفته است.

پست بانک ایران به جای موزه پست
پست بانک ایران به جای موزه پست

بنای اصلی موزه پست و مخابرات یعنی اداره پست و گمرک بین سال‌های 1307 تا 1313  توسط معمار نیکلای مارکوف بنا شده بود و موزه در سال 1369 با حضور مرحوم دکتر حبیبی افتتاح شد.

موزه پست و تلگراف (موزه ارتباطات) به معماری نیکلای مارکوف
موزه پست و تلگراف (موزه ارتباطات) به معماری نیکلای مارکوف

آقای علی اکبر نصرآبادی، مدیر موزه ارتباطات و رئیس شورای عالی تمبر در گفتگویی اظهار نمود؛ این موزه در دولت قبل به حالت نیمه تعطیل در آمده بود و پس از تعمییرات انجام شده در یال غربی، ورودی موزه به بخش غربی عمارت انتقال تا مسافران از درب دروازه باغ ملی به راحتی وارد محوطه موزه شوند.

نصرآبادی در موزه ارتباطات، زمانی که موزه بود!
نصرآبادی در موزه ارتباطات، زمانی که موزه بود!

وی در ادامه افزود؛ با توجه به عدم وجود بانک در محوطه میدان مشق و نیاز مسافران به عملیات های بانکی، بخش شرقی موزه را به پست بانک تغییر داده و بخشی نیز برای خرید دفترچه های پستی و تمبر در این مجموعه افزوده شد و هماهنگی های لازم نیز با آقای کارگر (مدیر كل موزه ها و اموال منقول تاريخي) انجام شده است.

تابلوی موزه پست و مخابراتی که دیگر نیست
تابلوی موزه پست و مخابراتی که دیگر نیست

آقای کارگر مدیر كل موزه ها و اموال منقول تاريخي سازمان میراث فرهنگی، ضمن رد این هماهنگی، اظهار نمودند؛ اطلاعی درخصوص این تغییر کاربری ندارم و تاکنون هیچ هماهنگی مبنی بر ایجاد بانک در عمارت موزه ارتباطات با سازمان انجام نشده و به زودی کارشناسان مربوطه برای تهیه گزارش به عمارت اعزام خواهند شد.

پست بانک به جای موزه ارتباطات، عکس ایرنا
پست بانک به جای موزه ارتباطات، عکس ایرنا

لازم به ذکر است درب ورودی، پست بانک در کوچه پست واقع شده و هیچ ارتباطی به محوطه میدان مشق و دراوزه باغ ملی ندارد و شعبه مرکزی بانک سپه در کنار همین موزه قرار دارد و بانک های دیگر نیز در این محوطه شعبه های فراوان دارند و موضوع مهمتر، بی خبری سه ماهه مدیران میراث استان تهران از این اتفاق است

درب ورودی پست بانک از کوچه پست
درب ورودی پست بانک از کوچه پست

1445443445_telegram کانال خبری تارنمای سفرنویس
کانال اعلام تورهای سفرنویس

اینجا را با دوستان خود به اشتراک بزارید

همسفران

  1. مهدی کوثری-لندن

    بسیار بنای زیبایی ست. افسوس که بخشی از آن بسرقت رفت.

    شهریار: افسوس

    1. ببخشید کجا و چی بسرقت رفت ؟

      شهریار: گزارش را بخوانید، کامل شرح داده شده

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>