عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
2905 سفر
125400 همسفر

نمایشگاه عکس پامنار

نمایشگاه عکس مهدی وثوق نیا با عنوان «پامنار» افتتاح می‌شود. در بیانیه‌ی این نمایشگاه می‌خوانیم: آنجا پامنار است، محله ای که تاریخی را در خود جای داده، تاریخی از دوره صفوی تا عهد پهلوی؛ تاریخی که مساوی با تاریخ این شهر بزرگ است. در قدم زدن های پی در پی ام در این مکان که روزگاری مرکز تهران قدیم به حساب می‌آمده رو در رو شدم با معماری حال آن و با دیدن فرم‌ها، شکل‌ها، در‌ها و دیوار‌ها، گذر‌ها و رنگ‌ها به فضاهای خالی رسیدم که بیش از هر چیزی من را به «گذشته و حال» پیوند می‌داد….

نمایشگاه عکس مهدی وثوق نیا با عنوان «پامنار
نمایشگاه عکس مهدی وثوق نیا با عنوان پامنار

گذشته ای با اتفاقات زیاد و حال با تغییرات شهری. بافت امروزی پامنار شکل بصری جدیدی از یک محله تاریخی به وجود آورده، شکلی که مدرنیته و سنت را در کنار هم جمع کرده و حاصل چشم اندازی شده عجیب و قابل تامل هنگامی که آن‌ها را با زوایه باز ببینی.
مجموعه «پامنار» در ادامه عکاسی از شهر‌ها، مکان‌ها و چشم اندازهایی از کشورم ایران است که نگاه مرا در سالهای اخیر به خود مشغول داشته. این مجموعه حدود ۲ سال (۱۳۹۲تا ۱۳۹۳) در روزهای تعطیل عکاسی شده است.
در این نمایشگاه ۱۰ عکس در ابعاد  ۳۶×۲۴ سانتی متر و  ۱۳  عکس در ابعاد ۷۵×۵۰  سانتی متر به نمایش درخواهد آمد.
مهدی وثوق‌نیا متولد سال ۱۳۵۰ در قزوین و دانش‌آموختهٔ مقطع کار‌شناسی رشتهٔ «عکاسی» از دانشگاه آزاد تهران مرکز است. وی تاکنون چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی عکس برگزار کرده است و برپایی نشست‌های آموزشی، تدریس عکاسی و داوری مسابقات عکس متعددی در کارنامهٔ کاری او به چشم می‌خورد. وثوق‌نیا در آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای مدرس کلاس عکاسی مستند است.  آخرین نمایشگاه او با عنوان “انزلی” بهمن ماه سال گذشته در گالری راه ابریشم برگزار شد.
افتتاح؛ روز جمعه ۲ بهمن در گالری راه ابریشم
بازدید: ۳ تا ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۴   ساعت ۱۵ تا ۱۹
گالری راه ابریشم: تهران، فرمانیه غربی، بین آبکوه و آقایی، پلاک ۱۰۳ واحد ۲
گالری شنبه ها تعطیل است.

اینجا را با دوستان خود به اشتراک بزارید

همسفران

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>