عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
1470 سفر
87543 همسفر

شب میدان توپخانه

مجله بخارا با همکاری بنیاد ملت، بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار و گنجینه پژوهشی ایرج افشار شب میدان توپخانه را برگزار می کند. سید عبدالله انوار،پیروز جناحی، مهرداد زاهدیان و علی دهباشی سخنرانان این مراسم‎اند. و فیلم مستند «میدان بی حصار» ساخته مهرداد زاهدان به نمایش درمی آید.

شب میدان توپخانه
شب میدان توپخانه

مهرداد زاهدیان تحصیلکرده در رشته ی عکاسی از هنرهای زیبا دانشگاه تهران و فلسفه از دانشکده ادبیات دانشگاه تهران است. در کارنامه ی فیلمسازی او بیش از بیست عنوان فیلم کوتاه و مستند وجود دارد. تعدادی از فیلم های مستند ساخته شده توسط زاهدیان در مراکز دانشگاهی و آکادمی های هنری معتبر جهانی بعنوان منابع تحقیقاتی، بطور مستمر نمایش داده می شوند.
مستند میدان بی حصار، محصول دو سال تلاش زاهدیان بود که توانست عنوان بهترین مستند سال در سال ۱۳۸۷ را به خود اختصاص دهد. این مستند نیز بارها در مراکز علمی و سمینارهای شهری به نمایش درآمده و مورد استقبال تماشاچیان قرار گرفته است
میدان توپخانه تهران سالهای متمادی مرکز شهر تهران بوده است. این مرکزیت موجب شده است تا میدان کانون حوادث و تحولات اجتماعی و تاریخی ایران باشد، حوادثی که چهره امروزین کشور را ساخته و پرداخته است. بسیاری از خاطرات جمعی در این فضای شهری شکل گرفته و امروز میدان جز یکی دو نشانه مختصر، هیچ هویتی را بیاد نمی آورد.

زمان؛  یکشنبه ۱۳ دی ، ساعت پنج عصر
مکان؛ خیابان ولیعصر ، سه راه زعفرانیه ، خیابان عارف نسب ،شماره ۱۲ ، کانون زبان فارسی

همسفران