عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
2905 سفر
125400 همسفر

یادمان شهدای گمنام تهران!

امروز ساعت 15.30 مراسم بهره برداری از یادمان شهدای گمنام که به منظور پاسداشت یاد و خاطره شهدا ساخته شده است، با حضور مدیران شهری و جمعی از هنرمندان در میدان امام حسین تهران برگزار می شود. اما چند سوال، ذهنم را درگیر کرده، کشوری که یکی از طولانی ترین جنگ های جهان را داشت، ملتی که شهید برای او واژه مقدسی است و عزیزانی که جانشان را برای این سرزمین دادند، لیاقتشان این یادمان بود؟

یادمان شهدای گمنام شهر تهران!
یادمان شهدای گمنام شهر تهران!

تنها شرحی که سازنده این اثر گفته؛ المان یادمان شهدا از جنس بتن طراحی شده و به نوعی سختی جنگ را به بیننده القا می‌کند. یادمان شهدای گمنام تهران در قالب دایره‌ای به قطر 5/7متر به شکل ضریح ساخته شده است و با نصب آن، شهروندان می‌توانند با سهولت بیشتری در جوار مزار مطهر شهدای گمنام به دعا و راز و نیاز و زیارت بپردازند.
برای دیدن و خواندن بیشتر درباره یادمان شهدای گمنام  Tomb of the Unknown Soldier  در کشورهای دیگر به این لینک مراجعه کنید و ببینید چه تلاشی برای ساخت بنای یادمان سربازان گمنام خود انجام داده اند!!!
ته نویس 94/9/25) دیروز تارنمای سازمان زیباسازی شهرداری تهران چند عکس دیگر از این یادمان منتشر کرده، در زیر می توانید ببنید، به زودی من هم نماد سربازان روسیه در تهران، یادمان های کشته شدگان لهستانی در تهران، یادمان سربازان انگلیسی در تهران، یادمان شهیدان یهودی، ارمنی، آشوری و … منتشر می کنم، آثاری که چندین سال پیش در تهران خلق شده بودند.

یادمان شهدای گمنام تهران
یادمان شهدای گمنام تهران
یادمان شهدای گمنام تهران
یادمان شهدای گمنام تهران
اینجا را با دوستان خود به اشتراک بزارید

همسفران

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>