عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
413 سفر
19198 همسفر

نمایش فیلم جزیره رنگین خسرو سینایی

فیلم جزیره رنگین که درارتباط با جزیره هرمز و آخرین کار استاد خسرو سینایی است به نمایش در خواهد آمد، پس از نمایش فیلم جزیره رنگین در سی و سومین جشنواره فیلم فجر و همچنین کاخ قدیمی زامِک در شهر پوزنان لهستان، برای اولین بار نمایش عمومی آن انجام خواهد شد…

پوستر فیلم جزیره رنگین خسرو سینایی
پوستر فیلم جزیره رنگین خسرو سینایی

به گفته سینایی؛ جرقه‌های تهیه فیلمنامه «جزیره رنگین» در پی پیشنهاد همسرش “گیزلا وارگا” و دغدغه‌ای که همواره در خود او برای معرفی و شناساندن جغرافیا و فرهنگ اقصی‌ نقاط ایران وجود داشت، شکل گرفت، در فیلم نیمه مستند جزیره رنگین مهدی احمدی، طیبه دهقان منشادی، عبدالرسول دریا پیما، محمد سلامتی، نرگس هرمزی، مصطفی شب تاری و … به ایفای نقش پرداخته اند.
زمان: ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۲۵ خرداد
مکان؛ خیابان انقلاب، میدان فردوسی، خیابان شهید موسوی (فرصت)، پارک هنرمندان،تالار ناصری شماره تماس: ۸۸۳۱۰۴۵۷

خسرو سینایی در پشت صحنه فیلم جزیره رنگین
خسرو سینایی در پشت صحنه فیلم جزیره رنگین

خسرو سینایی که تاکنون بیش از ۱۲۰ فیلم در بخش‌های مستند، داستانی و سینمایی ساخته، در فیلم «جزیره رنگین»به غیر از یک بازیگر برای سایر نقش‌ها از مردم منطقه محل فیلمبرداری، استفاده شده است. تمامی سکانس‌های فیلم در جزیره هرمز از جمله کوچه پس کوچه‌های شهر هرمز، قلعه پرتغالی‌ها و ساحل، فیلمبرداری شده و مراسمی همانند موسیقی، عروسی و برخی دیگر از آیین‌های مردم جزیره در آن تصویر شده است.
خسرو سینایی درخصوص فیلم جزیره رنگین گفته است: برای تهیه این فیلمنامه طی سال گذشته به جزیره هرمز واقع در آب‌های جنوبی بندرعباس سفر کردم و در آنجا شخصیت‌ها و کاراکترهای مورد نظر در فیلمنامه را مشخص و اقتباس کردم و پس از بازگشت به تهران مشغول نوشتن فیلمنامه «جزیره رنگین» شدم. محور و هدف فیلمنامه در واقع امکان زندگی صلح‌آمیز تمامی مردم ایران‌زمین در کنار همدیگر با کار و تلاش است که به نوعی در این فیلم این صدا از جزیره هرمز که برای همه ایرانیان شناخته شده است تصویر می‌شود.

مدخل ورودی خانه، موزه، گالری، کارگاه هنری احمد نادعلیان در جزیره هرمز
مدخل ورودی خانه، موزه، گالری، کارگاه هنری احمد نادعلیان در جزیره هرمز

“احمد نادعلیان” هنرمند محیطی و هنرهای تجسمی شناخته شده کشور نیز به عنوان مشاور حضوری فعال جهت تهیه فیلم جزیره رنگین داشته است.نادعلیان نیز طی سال‌های اخیر با حضور در هرمز و کار بر روی سبک‌های خود در این جزیره توانسته است توجه بسیاری از هنرمندان حوزه فعالیتی خود و حتی فعالان سایر هنرها را نیز به ظرفیت‌های این جزیره جلب کند.

همسفران

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>