عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
413 سفر
19198 همسفر

مزایده ساختمان های فروشگاه کوروش (قدس)

ساختمانهای فروشگاه قدس (کوروش سابق) که جزو اولین فروشگاه های زنجیره ای ایران بود، به مزایده گذاشته شد. فروشگاه های زنجیره ای کوروش (قدس) در سال ۱۳۴۹ توسط حمید کاشانی اخوان (عبدالحمید اخوان‌کاشانی) تاسیس و سپس احمد خیامی با او شریک شد. پس از چند سال تعداد فروشگاه های زنجیره ای کوروش (قدس) در تهران به ۱۴ رسید که ۹ فروشگاه تحت عنوان کورش و بقیه به عنوان سوپر استور و سوپر پرشین زیر نظر همین مجموعه اداره می شدند. ساختار فروشگاه کوروش شبیه فروشگاه‌های مارکس اند اسپنسر بود.

آگهی مزایده ساختمان های فروشگاه قدس (کوروش سابق)
آگهی مزایده ساختمان های فروشگاه قدس (کوروش سابق)

از ۹ فروشگاه کوروش (قدس) تنها ۷ ساختمان باقی مانده که ساختمان فروشگاه کوروش کوکاکولا در ۱۷ شهریور سال ۱۳۵۷ توسط مردم انقلابی در آتش سوخت و فروشگاه پارک وی نیز به صورت چادری و برزنتی بود که کلا برچیده شده بود.فروشگاه های زنجیره ای کوروش (قدس) پس از انقلاب ۱۳۵۷ مصادره و در اختیار بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی قرار گرفتند و به فروشگاه‌های زنجیره ای قدس تغییر نام دادند. به تدریج فروشگاه‌ها به صورت غرفه غرفه در آمده و اجاره داده شدند و در آخر به صورت چیزی شبیه پاساژ در آمدند. فروشگاه‌های زنجیره ای قدس در اواخر دهه هفتاد برای همیشه تعطیل شدند.

جدول فروش و مشخصات ساختمانهای کوروش (قدس)
جدول فروش و مشخصات ساختمانهای کوروش (قدس)

در نهایت امر ساختمان فروشگاه های کوروش (قدس) توسط شرکت توسعه اموال سینا به نمایندگی از سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به شرح جدول فوق به مزایده عمومی گذاشته شده است.
۱) فروشگاه مرکزی کوروش (کوروش زرتشت)؛ در تقاطع خیابان ولیعصر و خیابان زرتشت قرار در ۵ طبقه و با بنایی نزدیک به ۱۰۴۱۰ مترمربع دارای رستوران، انبار، پارکینگ و … (قیمت مزایده ۹۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال)
۲) فروشگاه کوروش مولوی، در خیابان مولوی (شرق به غرب) بعد از میدان اعدام، پلاک ۱۰۷۱ در زمینی به مساحت ۳۱۷۶ متر و با بنایی در دو طبقه با پارکینگ و انباری با ۸۸۹۳ متر مربع بنا (قیمت مزایده ۳۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰)

برای دیدن اطلاعات بیشتر به روزناهم همشهری مورخ 12خرداد مراجعه کنید
برای دیدن اطلاعات بیشتر به روزناهم همشهری مورخ ۱۲خرداد مراجعه کنید

۳) فروشگاه کوروش میدان خراسان، فروشگاه ی سه طبقه در زمینی به مساحت ۴۷۱۰ متر و بنایی نزدیک به ۱۰۷۰۰ متر (قیمت مزایده ۱۰۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰)
۴) فروشگاه کوروش میدان امام حسین (مازندران) در میدان امام حسین در ابتدای خیابان انقلاب قرار  (قیمت مزایده ۳۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰)
۵) فروشگاه کورش قصرالدشت، نبش هاشمی، مساحت ۱۳۸۹ متر ، بنا ۵۳۰۰ متر (قیمت مزایده ۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰)
۶) فروشگاه کوروش هلال احمر، چهارراه عباسی، زمین ۲۴۱۷ متر ، بنا ۱۶۶۴۰ متر مربع (قیمت مزایده ۴۶۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰)
۷) فروشگاه کوروش جوادیه، نرسیده به بازارچه، نبش کوچه مرادی، مساحت زمین ۷۱۸ متر، بنا ۲۷۴۷ متر (قیمت مزایده ۸۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰)

ته نویس) برای خواندن و اطلاعات بیتشر درخصوص فروشگاه های زنجیره ای قدس (کوروش سابق) به این لینک مراجعه نمایید.

همسفران

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>