عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
413 سفر
19198 همسفر

نشست نشانه شناسی نقش برجسته های ساسانی

هفتمین نشست از سری نشست های باستان- نشانه شناسی با عنوان «نشانه شناسی نقش برجسته های ساسانی» با حضور دکتر «فرزان سجودی» نشانه شناس، با عنوان « نقش برجسته های ساسانی: رسانه قدرت » و «سرور خراشادی» باستان شناس، با عنوان « نشانه شناسی دودمان قارن و منصب بیدخشی » برگزار خواهد شد.

نشست نشانه شناسی نقش برجسته های ساسانی
نشست نشانه شناسی نقش برجسته های ساسانی
جهان بینی ساسانیان یکی از اصلی ترین چرخشگاه های ایدئولوژیک در تاریخ ایران است. این  جهان بینی تا طلوع اسلام نقشی قاطع و مسلط  بر تمامی  جنبه های هستی ایرانی داشته است و پس از آن نیز تاثیرات آن در بخشی از لایه های فرهنگی  ادامه یافت. بنابراین شناخت فرهنگ ایران در دوران ساسانی پیش از هر چیز مستلزم شناخت جهان بینی آنهاست. از انجا که جهان بینی ها همواره به خود عینیت می بخشند و نیز از آنجا که نقش برجسته های ساسانی یکی از مهمترین آثار برجای مانده از دوران ساسانی است هفتمین نشست باستان نشانه شناسی به بررسی نشانه شناسانه این نقش برجسته ها اختصاص داده شده است.در این نشست همچنین از کتاب «نقش برجسته های نویافته ساسانی» به قلم میرزا محمد حسنی رونمایی خواهد شد. لازم به ذکر است که مدیریت این جلسه به عهده دکتر مهرداد ملکزاده است.

زمان: یکشنبه ۲۶ بهمن از ساعت ۱۸
مکان: سالن استاد امیرخانی، خانه هنرمندان ایران

همسفران

  1. سلام
    میخواستم بپرسم شرکت در این نشست و نشست دوشنبه اسکلت هفت هزار سالع آزاد هست؟ جون من واقعا علاقه دارم که در هردو نشست شرکت کنم.
    ممنون نیشم از پاسختون

    شهریار: سلام، ورود برای عموم آزاد است

با ما همسفر باشید

XHTML: امکان استفاده از این کدها وجود دارد: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>