عضویت در سفرنویس

register-image

تورهای سفرنویس

tour-image

آمار سفرنویس

counter-image
1470 سفر
87543 همسفر

فیلم مستند آتشکده یزد در شبکه مستند

فیلم مستند؛ آتشکده یزد، امشب در شبکه مستند سیما به نمایش در خواهد آمد. این آتشکده در سال ۱۳۷۸ در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت.

ادامه ...

یکصدو یکمین سالروز تاسیس آتشکده آدریان

بیست و سوم امرداد ۱۲۹۳ مطابق با روز اورمزد و فروردین ماه ۱۲۸۳ باستانی (۱۳ اوت ۱۹۱۳ م) سنگ بنای آتشکده آدریان تهران، توسط ارباب کیخسرو شاهرخ گذارده شد، معبد آدریان اولین آتکشده و اولین آتش بهرام (ورهرام) شهر تهران است.

ادامه ...

آغار عملیات مرمت نیایشگاه و معبد آدریان (آتشکده تهران)

پس از اتمام بازسازی فضای داخلی و دیواره بیرونی نیایشگاه و معبد آدریان (آتشکده تهران)، عملیات بازسازی کف حیاط آدریان تهران نیز از چند روز پیش آغاز شده است. پروژه بازسازی این قسمت از آدریان تهران برعهده کمیته بازسازی زیارتگاهها و مکانهای فرهنگی زرتشتی خواهد بود و قرار است این بخش از کار را که یکی از مهمترین قسمتها بوده و در واقع خسارت اصلی به آدریان از طریق کف زمین و نشت رطوبت صورت گرفته است را این کمیته انجام دهد…

ادامه ...

تغییر مدیریت نیایشگاه و معبد آدریان (آتشکده تهران)

موبد پدرام سروش‌پور، مدیر اجرایی آتشکده‌ تهران در روز شنبه ضمن تشکر از بانو موبد یار میترا مرادپور ، بانو ناهید استقامت را به عنوان سرپرست موقت نیایشگاه و معبد آدریان (آتشکده تهران) منسوب کرد. در این نشست، رستم خسرویانی، رئیس انجمن زرتشتیان تهران گفت: «درصدد هستیم همچنان که آتشکده‌ تهران را بازسازی می‌کنیم و آن را از لحاظ ساختمانی بهبود بخشیم و سطح این‌جا را از لحاظ فرهنگی و دینی نیز بالا ببریم».

ادامه ...

نیایشگاه و معبد آدریان (آتشکده تهران) و کپی کاری

هنوز بیست و چهار ساعت از گزارش نیایشگاه و معبد آدریان (آتشکده تهران) نگذشته کپی کاری ها شروع شده ، نمی دانم چطور این کار را انجام می دهند، نکته جالب آنکه در بالای وبلاگهای خود هم می نویسند؛ کپی رایت نوشته ها، محفوظ می باشد، از کپی کردن بدون درج نام این وبلاگ خودداری بفرمایید و … خوب ایت یکی از آنها قبول زحمت کردند و حذف کردند، اما یکی دیگر مصمم است تبریک می گویم، حداقل آن متن را بالای صفحه ات بردار !!!

ادامه ...

نیایشگاه و معبد آدریان (آتشکده تهران)

بنای معبد آدریان، نیایشگاه آدریان، مسجد زرتشتیان، آتشکده تهران، معبد زرتشتیان یا هر نام دیگری که این مکان مقدس دارد، تنها آتشکده شهر تهران است که آتشی است ورهرام، بنای معبد آدریان، آتشکده ای است ۱۰۰ ساله در شهر، که محل نگهداری آتش و عبادتگاه زرتشتیان است، با ما برای دیدار از نیایشگاه و معبد آدریان (آتشکده تهران) همراه شوید …

ادامه ...

آتشکده زرتشتیان و محوطه ‌آن

آدرس آتشکده زرتشتیان و محوطه ‌آن: استان یزد ، شهر یزد ، خیابان آیت الله کاشانی ، کوچه آتشکده
شماره ثبت در فهرست آثار ملی ایران : ۲۴۳۱ تاریخ ثبت ۱۳۷۸/۰۶/۲۲ ه خورشیدی

ادامه ...

آتشکده در مهر کوچه بیوک

آتشکده در مهر کوچه بیوک
آدرس : استان یزد ، شهر یزد ، محله کوچه بیوک ، آتشکده در مهر کوچه بیوک

شماره ثبت در فهرست آثار ملی ایران : ۹۱۳۲ تاریخ ثبت ۱۳۸۲/۳/۱۰ ه خورشیدی

ادامه ...
\